START NA PIĄTKĘ Z MINUSEM (VIDEO)

Ślęża Ciepłowody - Henrykowianka Henryków 5-1 (2-0)

gole: Krzysiek Trepka x2, Seweryn Raszpla x2, Bartek Gerlach.

SLĘŻA: Łużny M.- Piątek, Józwiszyn, Gołdyn, Ochał, Palmowski, Drańczuk, Jamborski, Łużny Ł., Raszpla, Trepka. rez: Gerlach B., Zębala, Imiela, Szczepański.

Inauguracja rozgrywek okazała się dla naszego zespołu udana, chociaż biorąc pod uwagę dyspozycję rywala pewien niedosyt pozostaje. Na pierwszego gola przyszło kibicom czekać aż do 23 minuty, wtedy to rzut wolny wykonywał Seweryn Raszpla, bramkarz gości nie popisał się a Krzysiek Trepka zachował się najsprytniej dobijając wyplutą piłkę bez najmniejszych kłopotów. Niespełna 10 minut później rzut rożny dla Ślęży wykonuje Raszpla, piłka kompletnie zaskakuje bramkarza gości i wpada do bramki. Jeszcze przed przerwą doskonałą sytuację miał Przemek Palmowski ale uderzył prosto w bramkarza. Goście odpowiedzieli w 55 minucie, Mateusz Respekta popisał się ładnym strzałem z 30 metrów, który zaskoczył Mateusza Łużnego. Podrażniona Ślęża odpowiada pięć minut później, znakomite podanie Wojtka Jamborskiego na gola zamienia wprowadzony minutę wcześniej Bartek Gerlach. Kolejne minuty to całkowita dominacja gospodarzy, na listę strzelców mogli wpisać się kolejno Ochał, Trepka i Raszpla ale ich strzały minimalnie omijały bramkę gości. Gol na 4-1 pada dopiero w 76 minucie, piękną akcję zapoczątkował Gerlach, zagrał do Raszpli, ten minął obrońcę i wyłożył piłkę Trepce, który dopełnił formalności. Dwie minuty później znakomite podanie Kamila Zębali na gola zamienia Raszpla i jest w zasadzie po meczu. Kropkę nad "i" mogli postawić Gerlach do spółki ze Szczepańskim ale strzał tego pierwszego obronił bramkarz a dobitka tego drugiego poszybowała wysoko nad poprzeczką. Reasumując: pewne trzy punkty Ślęży chociaż nad skutecznością należy jeszcze popracować, dobry debiut Daniela Józwiszyna na środku obrony w parze z Gołdynem, świetną zmianę dał Bartek Gerlach, który tego dnia robił co chciał z obrońcami Henrykowa. Za tydzień wyjazd do beniaminka z Rudnicy, który podobnie jak Henryków nie może pochwalić się udanym startem w lidze notując dwie porażki z rzędu i tracąc przy tym 10 goli.